Schrack Technik Polska
 • Puszki przeciwpożarowe GTDBS

  Puszki przeciwpożarowe GTDBS wraz z akcesoriami zapewniają
  zabezpieczenie w trzech najważniejszych obszarach nowoczesnego budownictwa: ochrona przeciwpożarowa, izolacja akustyczna
  i efektywność energetyczna.

Z pomocą perfekcyjnego połączenia wysokiej jakości materiałów i innowacyjnych technik produkcji puszki przeciwpożarowe przekonują certyfikowaną i ognioodporną instalacją elektryczną.

Dzięki specjalnemu połączeniu materiałów puszki przeciwpożarowe mogą być stosowane do ścian przeciwpożarowych klasy EI 30 - EI 120. W zakresie EI 30 - EI 60 możliwe jest ich zastosowanie także bez wełny izolacyjnej. Dzięki sprytnemu połączeniu wlotów rur i przewodów w dolnej części puszki, przetestowano również wspólne zastosowanie puszek przeciwpożarowych GTDBS3700 i GTDBS2700. Nasze puszki dostępne są w różnych wersjach, z których dwie przeznaczone są specjalnie do instalacji rur osłonowych (np. dla domów prefabrykowanych), każda z czterema wlotami rur M20.

Przejdź do sklepuSposób działania puszki przeciwpożarowej


 • Po osiągnięciu temperatury krytycznej puszka reaguje i tworzy warstwę izolacyjną.
 • W takim przypadku wnętrze puszki jest zamykane od wewnątrz na zewnątrz w określony sposób.
 • Puszka pozostaje stabilna wymiarowo zgodnie z klasą odporności ogniowej.

1. Cel ochrony

Ograniczenie rozprzestrzeniania się ognia


Środki, które podczas pożaru instalacji elektrycznej opóźniają lub nawet uniemożliwiają rozprzestrzenianie się ognia z jednej określonej sekcji pożarowej do drugiej.

2. Cel ochrony

Zabezpieczenie dróg ewakuacyjnych i ratowniczych


Aby drogi ewakuacyjne i ratownicze pozostały użyteczne, muszą być nie tylko wolne od ognia, ale także dymu. Beneficjentem tego wymogu są przede wszystkim puszki przeciwpożarowe, ponieważ nie mają one negatywnego wpływu na właściwości przeciwpożarowe przylegających ścian, a także zapobiegają rozprzestrzenianiu się dymu na suchych ścianach lub rurociągach - w najlepszym przypadku dzięki hermetycznej konstrukcji jeszcze przed uruchomieniem własnego zabezpieczenia przeciwpożarowego.

3. Cel ochrony

Integralność funkcjonalna


Tylko nieliczne systemy ochrony przeciwpożarowej instalacji są niezależne od zasilania elektrycznego. W związku z tym, nawet w przypadku pożaru, systemy te muszą być zasilane przez pewien okres czasu. Wymaga to na przykład kabli elektrycznych z odpowiednią powłoką ognioodporną i systemami mocowań ognioodpornych.


Certyfikaty

Innowacyjna technologia natychmiast reaguje na ogień i ciepło i skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia. Pozwala materiałowi znajdującemu się wewnątrz puszki spienić się i w ten sposób całkowicie zamknąć otwór montażowy. W ten sposób nasze puszki przeciwpożarowe gwarantują skuteczną ochronę przeciwpożarową i zapewniają integralność funkcjonalną ścian przeciwpożarowych przez co najmniej 90 minut - a wszystko to przy możliwie najprostszym montażu.


 • Puszki instalacyjne spełniają wymagania w zakresie izolacji akustycznej
 • Bezhalogenowe
 • Materiał: wysokowytrzymałe, odporne na temperaturę specjalne tworzywo sztuczne „SAFE 90"
 • Możliwość układania do 5 puszek w serii