Tutaj znajdą Państwo czujniki ruchu i czujniki obecności przeznaczone do zastosowania w systemie KNX.
Czujniki ruchu oraz czujniki obecności KNX, zainstalowane w odpowiednich miejscach, mogą mieć istotny wpływ na zużycie energii. Informacje pochodzące z tych czujników wpływają bezpośrednio na przebieg takich funkcji jak inteligentna regulacja oświetlenia, ogrzewania i klimatyzacji.
Czujniki ruchu KNX stosowane są najczęściej w ciągach komunikacyjnych budynków biurowych oraz obiektów użyteczności publicznej.
Czujniki obecności KNX wykorzystuje się do zadań dodatkowych. Instalowane w pomieszczeniach mierzą aktualny poziom jasności i wykrywają niewielkie ruchy.
Mogą pracować zależnie bądź niezależnie od poziomu światła naturalnego i w zależności od nastaw, w miejscu pomiaru, mogą utrzymywać stałą wartość jasności regulując przy tym oświetlenie sztuczne (np. sufitowe czy ścienne).
Regulacja ta może również dotyczyć zapewnienia w danym pomieszczeniu odpowiedniego komfortu cieplnego poprzez, zależne od oświetlenia i obecności w nim osób, sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją.
Mini czujnik obecności KNX z kątem detekcji 360° oraz obszarem nadzoru o średnicy 12 m, przeznaczony do montażu sufitowego przy zaleconej wysokości montażu 3 m.
Mini czujnik obecności KNX z kątem detekcji 360° oraz obszarem nadzoru o średnicy 8 m, przeznaczony do montażu sufitowego przy zaleconej wysokości montażu 3 m.
Urządzenia KNX o zwiększonej funkcjonalności mogą wykonywać jednocześnie różne zadania.
Ściemniacze KNX do różnych obciążeń oraz do pracy w systemie DALI.
Aktor grzewczy przeznaczony jest do sterowania napędami termoelektrycznymi zaworów.
Urządzenia systemowe KNX znajdują zastosowanie np. przy rozbudowie instalacji o kolejne segmenty. Sprzęgła liniowe/obszarowe.
Interfejsy KNX mogą być wykorzystywane do komunikacji z urządzeniami KNX.
Przegląd możliwości urządzeń i przykładowe funkcje
Wejścia binarne znajdują praktyczne zastosowanie w wielu różnych miejscach (sytuacjach), posiadają wbudowany port i złącze ma