Schrack Technik Polska

Okablowanie światłowodowe

Okablowanie Światłowodowe

Oferta Schrack Technik w zakresie okablowania światłowodowego, to rozwiązanie spełniające najwyższe wymagania zarówno w centrach przetwarzania danych, jak i w sieciach szkieletowych.

Oferujemy światłowody z włóknami w standardach OM1, OM2, OM3, OM4 i OS2, jak również pełną gamę paneli krosowych i akcesoriów.

Okablowanie światłowodowe jest rozwiązaniem bardziej zaawansowanym technologicznie niż okablowanie miedziane. Ich działanie opiera się na przesyle modów świetlnych.

W normie EN 50173-1 okablowania światłowodowe zostały podzielone na klasy (OF-100, OF-300, OF-500, OF-2000, OF-5000 i OF-10000), a włókna światłowodowe na kategorie (OM1, OM2, OM3, OM4, OS1, OS2).

Włókna światłowodowe multimodowe (wielomodowe) charakteryzują się średnicą rdzenia od 50 do 62,5 μm, a włókna jednomodowe 9 μm.

Szkłem używanym dziś prawie wyłącznie w technologii światłowodowej jest SiO2 (stopiona krzemionka lub szkło kwarcowe). Tłumienie wtrąceniowe jest tak małe, że może nie być brane pod uwagę.

Jakość szkła jest ważnym czynnikiem w technologii światłowodowej (zanieczyszczenia przez zabrudzenie). Z dużą częścią tych zanieczyszczeń można dziś sobie poradzić stosując odpowiednie technologie podczas produkcji.

Innym parametrem stanowiącym nadal problem, przy produkcji włókien światłowodowych, jest zawartość wody. By zapobiec wpływowi wilgotności powietrza na włókna, niezwłocznie po ich wytworzeniu, nakłada się pierwotną powłokę.

  • Okablowanie światłowodowe
  • Światłowodowe panele krosowe 19'', do spawania
  • Kable światłowodowe uniwersalne z fabrycznie zarobionymi wtykami
  • Światłowodowe panele krosowe 19'', do kabli gotowych
  • Światłowodowe kable krosowe typu Duplex
  • Akcesoria (pigtaile, adaptery, obudowy, ...)