Schrack Technik Polska

O nas


Nowoczesna firma ze 101-letnią tradycją

Historia Schrack Technik sięga początków XX wieku, kiedy austriacki wynalazca, dr Eduard Schrack, opatentował optyczny system pomiarów odległości w terenie. Za oficjalną datę założenia firmy uznaje się 1919 rok. Wtedy w Wiedniu zarejestrowana została firma Schrack.


W latach 30-tych XX wieku w ofercie firmy pojawiły się aparaty telefoniczne, styczniki i przekaźniki. Niestety wybuch II Wojny Światowej przyhamował rozwój przedsiębiorstwa.

Od końca lat 40-tych firma Schrack intensywnie opracowywała nowe produkty. Na rynek trafiły m.in. pierwsze bezpieczniki do zabudowy modułowej, system obudów przemysłowych czy wyłączniki różnicowoprądowe.

W kolejnych latach firma zwiększała zakres produktów tworząc rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego, central i aparatów telefonicznych oraz automatyki i aparatury elektroinstalacyjnej.

W latach 80-tych i 90-tych przeprowadzono podział firmy Schrack. Z koncernu wyodrębniono niezależne od siebie, wyspecjalizowane firmy: Schrack Components, Schrack Telecom, Schrack Anlagen, Schrack Seconet i Schrack Energietechnik oferującą produkty dla elektroinstalatorów.

W 2007 roku Schrack Energietechnik przeszedł rebranding. Firma otrzymała nowe logo i nazwę, pod którą działa obecnie.

Aktualnie Schrack Technik działa w blisko 50 krajach, a w 13 posiada własne przedstawicielstwa.


Schrack w Polsce

Pierwszym polskim dystrybutorem produktów Schrack Energietechnik GmbH była działająca od 1992 roku firma Schrapol. Dwa lata później zostało utworzone oficjalne przedstawicielstwo austriackiego koncernu, spółka Schrack Energietechnik Polska.

Obecnie Schrack Technik Polska oferuje ponad 30 000 produktów z zakresu aparatów i obudów dla rozdzielnic elektrycznych, osprzętu elektroinstalacyjnego, systemów teleinformatycznych, zasilaczy awaryjnych UPS, przewodów, osprzętu inteligentnego budynku KNX, oświetlenia, systemów fotowoltaicznych, stacji ładowania pojazdów oraz wielu innych produktów dla elektroinstalatorów.

Od 2009 roku firma rozwija sieć lokalnych placówek na terenie całej Polski, Schrack STORE, obecnych między innymi w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku, Kielcach, Białymstoku, Krakowie, Szczecinie i innych miastach.


Historia Schrack Technik


Szybka i szeroka dostępność produktów

Doskonale rozumiemy jak ważne w realizacji inwestycji jest terminowe zaopatrzenie. Dlatego Schrack przywiązuje ogromną wagę do tego elementu.

 

Nowo wybudowane Główne Centrum Logistyczne Schrack Technik, zostało oddane do użytku w 2018 roku w Achau pod Wiedniem i posiada 18 900 m2 samej powierzchni magazynowej. Dzięki perfekcyjnemu rozplanowaniu i doskonałej organizacji, możliwe jest bardzo szybkie przemieszczanie towarów i realizowanie zamówień. Centrum Logistyczne dla Polski zlokalizowane jest w Warszawie i zajmuje blisko 4000 m2 powierzchni. Dzięki położeniu w centrum kraju jesteśmy w stanie szybko odpowiadać na potrzeby klientów z całej Polski.

 

Ruch towarowy w magazynach Schrack jest stale monitorowany przez automatyczny system logistyczny, który kontroluje uzupełnianie ilości produktów. Umożliwia to utrzymywanie optymalnych stanów magazynowych i redukcję kosztów.

Wysyłki realizowane są bezpośrednio do klienta lub w miejsce inwestycji. Istnieje również możliwość osobistego odbioru zamówienia bezpośrednio z Centrum Logistycznego w Warszawie lub najbliższego Schrack STORE.


Kompleksowe rozwiązania

Schrack Technik oferuje ponad 30.000 artykułów z ośmiu grup produktowych:

Elektrotechnika

Obudowy i szafy rozdzielcze, wyłączniki ochronne, modułowe aparaty sterownicze i łączeniowe, ochrona przeciwprzepięciowa, rozłączniki bezpiecznikowe, system rozdziału mocy do 5000 A, technika zaciskowa i podłączeniowa.

Przemysł

Przekaźniki, transformatory i zasilacze, mierniki i liczniki, wyłączniki i rozłączniki mocy, styczniki i wyłączniki silnikowe, łączniki krzywkowe, aparaty sterownicze i łączeniowe.

Budownictwo

Osprzęt elektroinstalacyjny, systemy domofonowe i wideodomofonowe, systemy kontroli dostępu, czujniki ruchu.

Bezpieczeństwo

Systemy zasilania awaryjnego UPS do 800 kVA, oprawy zasilania awaryjnego, systemy kompensacji mocy biernej, baterie kondensatorowe, regulatory.

Dane

Okablowanie strukturalne w wersji miedzianej i światłowodowej, systemy kat. 5, 6, 6a, 7, 7A do 1500 mHz, szafy telekomunikacyjne, komponenty aktywne.

Kable

Kable niskiego napięcia, kable średniego napięcia, kable sterownicze i przemysłowe, kable i przewody niepalne.

Oświetlenie

Oświetlenie wewnętrzne, oświetlenie zewnętrzne, oświetlenie przemysłowe, oświetlenie architektoniczne, oświetlenie nastrojowe, źródła światła.

Fotowoltaika

Moduły fotowoltaiczne, inwertery i falowniki, elementy montażowe, ochronniki przeciwprzepięciowe, kable do systemów fotowoltaicznych, akcesoria i narzędzia.

Tak bogaty asortyment pozwala nam na kompleksową obsługę niemal każdej inwestycji.

Najwyższa jakość produktów i troska o środowisko

Niezawodne rozwiązania są wynikiem wielu lat doświadczenia i wiedzy technologicznej.

Produkty Schrack Technik posiadają certyfikaty niezależnych instytutów badawczych, poświadczających najwyższą jakość wykonania i troskę o środowisko naturalne.

ISO 9001

Wdrożenie w Schrack Technik normy ISO 9001 umożliwiło zoptymalizowanie i usprawnienie procesów związanych z wewnętrznym funkcjonowaniem organizacji i potwierdziło oferowanie najwyższej jakości produktów, usług oraz obsługi.

Pobierz certyfikat

ISO 14001

Międzynarodowa norma zarządzania środowiskiem ISO 14001 definiuje wymagania stawiane producentom w zakresie redukcji niekorzystnego oddziaływania na środowisko naturalne.

Wdrożenie systemu zarządzania środowiskiem oznacza, że Schrack Technik dokłada wszelkich starań, aby optymalizować procesy produkcyjne i tym samym racjonalnie wykorzystuje zasoby naturalne.

Certyfikat RoHS

Produkty Schrack Technik spełniają unijną dyrektywę Restriction of Hazardous Substances (RoHS). Norma RoHS odpowiada za ograniczenie wprowadzania substancji niebezpiecznych na etapie produkcji.

Dzięki temu ilość substancji niebezpiecznych przenikających do środowiska z odpadów elektrycznych i elektronicznych jest ograniczona do minimum, a produkty Schrack są bardziej przyjazne dla otoczenia.


Od 2003 roku w Business Centre Club

Business Centre Club istnieje od 1991 roku i powstał by wspierać przedsiębiorczość w Polsce. Jest to największa w kraju organizacja indywidualnych pracodawców, która zrzesza ponad 1200 firm, obracających kapitałem ponad 200 mld zł i zatrudniających 600 tysięcy pracowników.

Firma Schrack Technik Polska Sp. z o.o. należy do BCC od 2003 roku. W 2004 roku uzyskała Rekomendację jako rzetelna i wiarygodna a także Medal Europejski za kompleksowe dostawy komponentów i systemów w zakresie urządzeń elektrycznych i okablowania strukturalnego.

Business Centre Club