Schrack Technik Polska
  • Obudowy CUBICO IP40

    CUBICO IP40 to seria obudów dedykowana do stosowania w budownictwie mieszkaniowym i biurowym. Obudowy spełniają normę PN-EN 60529 i posiadają solidną ochronę przed wpływami zewnętrznymi. Wykonane w wysokościach od 1800 do 2200mm, szerokościach od 600 do 1000mm oraz głębokościach od 400 do 1000mm.

Rama obudowy CUBICO jest konstrukcją spawaną, samonośną, wykonaną z blachy stalowej o grubości 1,8 mm.

Wejścia i wyjścia kabli można prowadzić przez część górną lub dolną obudowy. Część górna jest zakryta zdejmowaną osłoną o maksymalnych możliwych gabarytach, spód może być wyposażony w osłonę pełną lub przesuwaną płytę. Profile posiadają perforację 10x13 mm oraz okrągłe otwory o średnicy 4,3 mm i rozstawie 25 mm.

Perforację można wykorzystać do zamocowania konstrukcji pod oprzyrządowanie, paneli montażowych, wsporników i konstrukcji do montowania urządzeń modułowych i innych. Montaż odbywa się przy pomocy nakrętek ze spinką lub śrub samogwintujących.

Standardowa obudowa zawiera 2 lekkie poprzeczki w ścianach bocznych, które służą jako dodatkowa ochrona przed zdeformowaniem podczas transportu i manewrowania. Drzwi obudowy mogą być zamontowane jako lewe lub prawe, z przodu lub z tyłu obudowy.

Są wzmocnione na całym obwodzie i zawieszone na 4 zawiasach. Zamknięcie odbywa się przez zastosowanie systemu czteropunktowego zamka rozporowego. Na zamówienie dostępne są również drzwi w wersji przeszklonej. Wykonane są z materiału o grubości 1,5 mm.

Obudowa może być ustawiona na cokole, na gumowych lub metalowych nóżkach. Do transportu może być wyposażona w uchwyty oczkowe służące do podnoszenia. Obudowy można zestawiać w rzędzie, możliwe jest również zestawienie narożnikowe, wstawianie adapterów do szyn, mostków szynowych itp.

Standardowa powłoka zewnętrzna jest wykonana farbą proszkową w kolorze RAL7035.

Wykonana jest z ocynkowanej blachy giętej o grubości 2 mm.

Montaż odbywa się przy pomocy górnych i dolnych uchwytów, w których umieszcza się nakrętki z zatrzaskiem oraz akcesoriów montażowych wchodzących w skład dostawy.

Płyta montażowa jest mocowana przy pomocy śrub z łbem walcowym i wewnętrznym „Imbusem“.

Aparaty i urządzenia elektryczne mogą być montowane w rozdzielnicy nie tylko na płycie montażowej, ale również poprzez zastosowanie systemu zabudowy Moduł 2000.

Połączenia ochronne w rozdzielnicach są wykonywane przy pomocy łączników wg. opisu – nie będących standardowymi elementami dostawy.

Usytuowanie

Obudowy typu CUBICO można instalować jako wolnostojące lub łączone. Mogą stać samodzielnie lub być dostawione do ściany. Jeżeli są montowane na konstrukcjach, należy zsumować ciężar szaf z zamontowanym wyposażeniem.

Obciążenie

Obudowy rozdzielcze CUBICO można obciążać statycznie ciężarem do 500 kg. Rozłożenie obciążenia:

  • korpus
  • drzwi
  • płyta montażowa
  • pozostała zabudowa

Obudowy do zabudowy szeregowej CUBICO są wykonywane w wysokościach od 1800 do 2200 mm, szerokościach od 600 do 1000 mm oraz głębokościach od 400 do 1000 mm.

Na zamówienie możliwe jest także wykonanie szaf w rozmiarze niestandardowym.

Stopień ochrony

Obudowy rozdzielcze CUBICO posiadają stopień ochrony IP 40, wg normy PN-EN 60529. Norma odpowiada specyfikacji europejskiej (IP code) EN 60529/IEC529.

Ochrona przed zewnętrznymi wpływami mechanicznymi

Obudowy typu CUBICO posiadają stopień ochrony przez wpływami zewnętrznymi IK 09, wg PN-EN 50102.

Próba odporności antykorozyjnej

Standardowo CUBICO są odporne na stopień narażenia A – środowisko wewnętrzne.

Wytrzymałość cieplna

  • Bez zżółknięcia przy temperaturze stałej do 130° lub przy obciążeniu okresowym do 140°C

Oddziaływanie warunków atmosferycznych

  • Utrata połysku poniżej 50%, brak zmiany koloru pod wpływem działania promieniowania UV po 1000 godz.

Standardowy lakier jest odporny na działanie rozpuszczalników, olejów mineralnych, smarów, słabych kwasów i zasad.

Uziemienie

Obudowy zostały uziemione w wielu punktach konstrukcji. Osłona obudowy (oprócz niektórych kołnierzy) jest wyposażona w zaciski uziemiające, miedziowane bądź wykonane ze stali nierdzewnej.

W celu zagwarantowania odpowiedniej ochrony, obudowy zostały poddane testom wg PN-EN 60204 cz. 1. Warunki prób: prąd probierczy minimum 10 A / 50 Hz, przez okres minimum 10 s.

Testy zostały przeprowadzone między zaciskiem PE a punktami, usytuowanymi w obwodzie uziemienia. Wartość oporu w dowolnym momencie próby była mniejsza niż dopuszczalne 100 mΩ. Ciągłość obwodu ochronnego CUBICO 0,018 mΩ

Cubico - obudowy IP40

Obudowy do zastosowania w budownictwie mieszkaniowym i biurowym