Schrack Technik Polska

Oświetlenie Schrack Trinity i Linux

Wsparcie techniczne

Firma Schrack Technik oferuje swoim klientom bezpłatne porady oraz bezpłatną usługę profesjonalnego projektowania oświetlenia przy pomocy programu do obliczania oświetlenia Dialux Evo, dzięki któremu możliwe jest:

 • przedstawienie danych fotometrycznych oprawy oświetleniowej w celu doboru pod kątem zastosowania,
 • opracowanie i szczegółowe obliczenia poziomów i równomierności natężenia oświetlenia na poziomych i pionowych powierzchniach roboczych (np. ściany, ścianki działowe, nachylone powierzchnie w pomieszczeniu itp.) oraz obliczenia dla nieregularnych kształtów pomieszczeń,
 • wyniki można wykorzystać do tworzenia wykresów, na których wartości wyświetlane są w postaci punktów, a także krzywych i tabel Isolux, umieszczenia na powierzchni pomieszczenia oraz widoków 2D i 3D pomieszczenia.

Kompetencja

Schrack Technik oferuje bezpieczeństwo i doświadczenie austriackiej firmy, która od ponad 100 lat odnosi sukcesy.
Kompetentni pracownicy z Działu Oświetlenia zajmą się Państwa sprawami związanymi z oświetleniem.
W razie konieczności służymy również pomocą na etapie przygotowania  i realizacji inwestycji, pomożemy również w negocjacjach z klientem.
Polecamy Państwu skorzystanie z naszych kompetencji i kompleksowego programu oświetleniowego z atrakcyjnymi cenami, aby zdobyć uznanie u swoich klientów.

Światło

Światło to promieniowanie fizyczne, które odgrywa przede wszystkim fizjologiczną rolę związaną ze zmysłem wzroku, ale ma również ogromny wpływ psychologiczny na nasze samopoczucie.
Ma również chronobiologiczny wpływ na ludzki organizm, zgodnie z określeniem „rytm dnia / nocy”. Światło umożliwia nam ludziom widzenie, odgrywa również ważną rolę w naszym samopoczuciu i wydajności. Również w pomieszczeniach zamkniętych, np. biura, sklepy, hale itp., a także w nocy, potrzebne jest sztuczne oświetlenie, abyśmy mogli widzieć ludzi. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracę, wypoczynek, ruch uliczny, szkołę, w wielu obszarach jesteśmy zależni od światła. Jeśli nie dociera do nas naturalne światło słoneczne, potrzebujemy w zastępstwie oświetlenia sztucznego.
Aby móc to osiągnąć potrzebujemy opraw dopasowanych do danej sytuacji, generujących ilość i wymaganą jakość sztucznego światła, które w ekonomiczny sposób to zapewni.

​​​​​​​Oprawy

Chcielibyśmy przedstawić Państwu obszerną ofertę opraw LED dla prawie wszystkich obszarów, z której fragment prezentujemy w tym folderze.

 • Niezależnie od tego, czy są to mieszkania socjalne, czy kompleksy mieszkalne w pełni wyposażone.
 • Czy to garaże podziemne, czy miejsca parkingowe.
 • Czy to czyste magazyny, czy wysoko wyposażone technicznie zakłady produkcyjne.
 • Czy to budynek biurowy z całą infrastrukturą, czy dodatkowe oświetlenie do domowego biura.
 • Niezależnie od tego, czy są to dyskonty z branży spożywczej, czy flagowe sklepy marki premium.
 • Niezależnie od tego, czy chodzi o oświetlenie ogrodowe we własnym domu, czy oświetlenie ulic.
 • Pełną ofertę naszych lamp można znaleźć na www.schrack.pl
 • Oczywiście katalogi w formacie pdf, a także arkusze danych i pliki Eulumdat do obliczeń oświetleniowych.

RGB

RGB (skrót od czerwonego, zielonego i niebieskiego) oznacza kolory światła lub kolory poszczególnych diod LED na chipie LED, na przykład w taśmach LED.
Dzięki tym taśmom i odpowiednim elementom sterującym możesz tworzyć szeroką gamę barw, różnie zmieniając poszczególne kolory.
Stuprocentowa superpozycja (dodatkowa mieszanka kolorów) czerwonego, zielonego i niebieskiego daje białe światło. Jednak praktyczne zastosowanie tej techniki pokazuje, że wynik nie jest zadowalający.
Lepszy wynik zapewnia technologia konwersji luminescencji. Oznacza to, że stosowane są niebieskie diody LED, które są pokryte luminescencyjnym barwnikiem (luminoforami) i w zależności od charakteru barwnika uzyskuje się różne, stosunkowo bardzo czyste białe odcienie. Z tego powodu oprócz pasków LED RGB występują również tak zwane paski LED RGBW. (czerwony, zielony, niebieski, biały). To znaczy, że oprócz chipa z czerwonymi, zielonymi i niebieskimi diodami LED na tych paskach znajduje się również biały chip.